به سایت آموزشگاه زبان گات خوش آمدید.

آموزش زبان ترکی استانبولی

 آموزش زبان ترکی استانبولی در بهترین آموزشگاه زبان تهران


معرفی آزمون تومر ترکی استانبولی TÖMER

داوطلبانی که در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل خواهند کردمی توانند دیپلم تومر را قبل از آزمون کنکور سراسری دریافت نمایند.

بدیهی است که احراز مدرک تومر نیاز به سپری کردن دوره های آموزش زبان و شرکت در آزمون  " Yüksek Türkçe sınavı " می باشند تا بتوانند موفق به دریافت مدرک دیپلم تومر شوند.

داوطلبان می توانند این دوره ها و آزمون را در ترکیه و شهرهای مختلف و شعبات تومر آموزش لازم را دریافت کرده و نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند.

مدارک تومر در دو نوع اعطا می شود:

الف) گواهینامه که اصطلاحا " sertifika " گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی  دارای اعتبار 6 ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2 را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه 2ساله که دارای رتبه B1 می باشد.

ب) دیپلم تومر که اصطلاحا Diploma گفته می شود، دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاه های سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه از دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز بکار برود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است.

رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاه ها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای در امتحان اخذ نمایند که این رتبه با احراز 65 و بالاتر از 100 رتبه مورد توجه قرار گرفتهو صادر می شود.

اما دتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین 60 تا 65 از مجموع 100 امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکتها،کارخانجات،ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار،برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحد های غیر دانشگاهی به کار  می رود.


 آموزش زبان ترکی استانبولی درآموزشگاه گات, بهترین آموزشگاه زبان تهران

ترکی زبان رسمی و مادری ساکنان ترکیه است و یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا به شمار می رود. بخشی از مردم کشورهای مشترک المنافع و برخی از نقاط جنوب شرقی اروپا و بعضی از مناطق خاورمیانه به این زبان صحبت می کنند. آذری (آذربایجان) ، قفقازی و ترکمنی نیز شاخه هایی از زبان ترکی محسوب می شوند. زبان ترکی از گروه زبانی اورال آلتانی است و به گروههای کوچکتر ذیل تقسیم می شود:

۱ گروه آسیای مرکزی مانند گرگ تورک ، ازبک و قرقیز

۲ گروه جنوب غربی مانند ترکی عثمانی ، ترکی آذری و ترکمنی

۳ گروه شمال غربی مانند تاتار و قزاق

۴ گروه سیبری جنوبی مانند اویرات ، آبکان و تروا.

۵ گروه سیبری شمالی مانند یاکوت

۶ گروه جرواش شمالی  در ناحیه و لگا

زبان ترکی جدید که امروزه تحت عنوان « ترکی آناتولی» شناخته می شود از ریشه ترکی عثمانی است که به وسیله سلجوقیان در اواخر قرن یازدهم به آناتولی وارد شده است . به تدریج لغات و دستور زبان فارسی و عربی به میزان قابل توجهی به این زبان وارد شد و الفبای عربی رایج گشت. پس از اعلام جمهوری (در سال ۱۹۲۳) ، الفبای لاتین جایگزینی الفبای عربی گردید. (۱۹۲۸) و پس از تغییر الفبا اصلاح دستور زبان نیز توسط دولت آغاز و پی گیری شد . ویزگی زبان ترکی را حروف صدا دار آن می دانند

در الفبای لاتینی که از سال ۱۹۲۸ به بعد در ترکیه مورد استفاده قرار گرفته است . بیشتر حروف و صدای کم و ییش مانند معادل انگلیسی شان تلفظ می شوند. 


  سیستم آموزشی: 

ترمیک طول هفته وفشرده آخرهفته

کلاس های فشرده مکالمه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 14 به صورت 3 جلسه 1:30 ساعته در شعبات مرکز زبان گات, بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی برگزار میشود.