آموزشگاه زبان | بهترین آموزشگاه زبان

کلاس های آمادگی آزمون آیلتس و زبان های خارجی

آزمون کلیه زبان های خارجی

قطعا هر زبان آموزی برای یادگیری زبان های خارجی دلایل و اهداف گوناگونی دارد که با توجه به آن ها برنامه ریزی کرده و زبان مورد نظر را انتخاب می کنند، اما تمامی آن ها یک هدف مشترک دارند، این که در آخر موفق در کسب مدرک معتبر از سوی سفارت و یا دولت آن کشور شوند. شاید بسیاری از شما تنها با آزمون آیلتس تا حدودی آشنا باشید اما هر زبانی آزمون مخصوص به خود را دارد که در این مقاله به معرفی بسیاری از آن ها پرداخته می شود. در این مقاله شما را با معتبر ترین مدارک مانند IELTS, TOMER, DELF, … آشنا خواهیم کرد:

آزمون آیلتس

آیلتس Academic (دانشگاهی):

همان طور که از نام این آزمون مشخص است تمام داوطلبین که به منظور ادامه ی تحصیل و یا فعالیت در موارد آموزشی و پژوهشی قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند می توانند در این آزمون شرکت نمایند. این آزمون زیر نظر موسسات معتبری که آزمون آیلتس برگزار می کنند پشتیبانی می شود و شما را در مورد میزان دانش و اطلاعاتتان نسبت به زبان انگلیسی ارزیابی می کنند.

آیلتس General (عمومی):

اگر قصد دارید به منظور اقامت، مهاجرت دائمی، راه اندازی کسب و کار و سرما یه گذاری به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنید می بایست در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت نمایید. در واقع برای اقامت در کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان به این مدرک نیازمند هستید. این آزمون بر روی مهارت های پایه بقا در زمینه های اجتماعی و محیط کار گسترده تمرکز دارد.

نمره قبولی در آیلتس بستگی به کشوری که به آن مهاجرت می کنید، شرکتی که قصد کار کردن در آن را دارید و یا دانشگاهی که می خواهید ادامه تحصیل دهید، دارد. برخی از کشورها از شما آیلتس با میانگین نمره 6 و برخی آیلتس با میانگین نمره 8 را می خواهند. به طور کلی نمره آیلتس از 1 تا 9 در هر یک از 4 مهارت (Listening, Reading, Writing, speaking) مورد ارزیابی شده و میانگین کل، نمره آزمون آیلتس شما به حساب می آید.

آزمون تومر زبان ترکی

آزمون تومر زبان ترکی (TOMER) و یا آزمون سفارت ترکیه همانند دیگر آزمون های زبان خارجی برای ارزیابی و تایید میزان دانش شما نسبت به زبان ترکی برگزار می شود، در واقع برای ادامه تحصیل در ترکیه می بایست در آزمون تومر نمره قبولی داشته باشید. با توجه به این که اعتبار این مدرک دائمی بوده و منقضی نمی شود، در هر زمانی برای ادامه تحصیل و یا اقامت در ترکیه می توانید با در دست داشتن این مدرک به سفارت اقدام کنید. این آزمون در 5 بخش و 3 سطح تشکیل می شود. سطح A1, B1, C1

آزمون دلف فرانسه

به طور کلی می توانید در 5 سطح از زبان فرانسه مدرک مورد نظر را دریافت کنید. ارزش و اعتبار این مدارک با توجه به دانشی که در هر سطح می آموزید متفاوت است، به طور مثال A1 از پایین ترین مدارک زبان فرانسه و C1,C2 از بالا ترین مدارک زبان فرانسه به شمار می رود. در واقع با گذراندن دوره های C1,C2 دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی را کسب خواهید کرد که به آن دالف (DALF) گفته می شود. ترتیب یادگیری زبان فرانسه در بهترین آموزشگاه تهران به این صورت است: ابتدا A1 پس از آن A2 سپس B1 و در آخر B2.

آزمون testdalf آلمانی

آزمون testdalf آزمون زبان آلمانی برای سنجش میزان مهارت سخنوران خارجی زبان آلمانی است. هدف این آزمون افرادی است که قصد دارند برای ادامه ی تحصیل به آلمان بروند و در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند یا برای اشتغال به آلمان بروند و کار پژوهشی انجام دهند. آزمون تست ‌داف در ۹۵ کشور جهان برگزار می‌شود و مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن، و نوشتن را پوشش می‌دهد. دانشگاه های آلمان این آزمون را به رسمیت می شناسند. نتیجه ی آزمون تست‌داف به صورت «قبول» و «رد» اعلام نمی‌شود. طبق قوانین و مقرات سوالات زبان آموزان یکی و تنها مشخص شدن سطح زبان آموزان برگزار میشود.
•سطح ۳ (TDN 3)
•سطح ۴ (TDN 4)
•سطح ۵ (TDN 5)