آموزشگاه زبان | بهترین آموزشگاه زبان

چگونه در سریع ترین زمان ممکن انگلیسی یاد بگیریم؟

روش های موثر در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن

با توجه به این که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی در سرتاسر دنیا می باشد، قطعا استاداردهایی در گرامر و لغات آن صورت گرفته، از این رو پیچیدگی زیادی در این زبان دیده نمی شود و شما نسبت به دیگر زبان های خارجی راحت تر و آسان تر به یادگیری می پردازید. اما بسیاری با توجه به اهدافی که دارند به دنبال راه های سریع آموزش زبان انگلیسی هستند. به راستی چگونه می توان در در سریع ترین زمان ممکن انگلیسی یاد بگیریم؟ 

هر 4 مهارت در زبان انگلیسی مهم هستند

همان طور که می‌دانید، چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی وجود دارند: خواندن، گوش کردن، نوشتن و صحبت کردن. نظرات مختلفی درباره میزان اهمیت این چهار مهارت وجود دارد: بعضی خواندن را مهم‌ ترین می‌دانند و بعضی هم صحبت کردن را. اما چیزی که باید بدانیم این است که هر چهار مهارت اهمیت خاص خود را دارند و هیچ گاه نمی‌توان یکی از آن ها را نسبت به بقیه در اولویت قرار داد.یکی از بهترین راه‌های یادگیری موثر زبان انگلیسی، برقراری تعادل بین هر چهار مهارت در هنگام مطالعه است.

قبل از آن که خوب بنویسید، باید بتوانید خوب بخوانید. اگر می‌خواهید خوب صحبت کنید، باید بتوانید خوب گوش کرده و صحبت‌های بقیه را متوجه شوید. پس به همه جنبه‌های یادگیری زبان انگلیسی توجه کنید و بدانید تک بعدی کار کردن نتیجه‌ای به جز ضرر برای شما نخواهد داشت.

پشتکار و تمرین فراوان

این که در محیط هایی باشید که زبان اصلی مردم انگلیسی باشد قطعا تاثیر مثبت و مستقیمی بر روی سرعت یادگیری شما می گذارد. اما ممکن است بسیاری از افراد توانایی سفر به کشورهای خارجی را نداشته باشند از این رو می توانید در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دوستان خارجی پیدا کنید. اگر روزانه 2 تا 3 ساعت درس بخوانید قطعا می توانید با سرعت بالایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

متناسب با سطح خود مطالعه کنید

در هنگام انتخاب هر کتاب یا منبع آموزشی از هر نوع یا مرتبط با هر مهارتی، آنهایی را انتخاب کنید که درست با سطح زبان شما منطبق بوده یا اندکی (فقط اندکی!) شما را به چالش بکشند. برای نمونه، اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌‎اید نمی‌توانید اخبار انگلیسی BBC را تماشا کنید! به جای آن می‌توانید از وبسایت‌ News in Level متناسب با سطح زبان خود اخبار را دنبال کنید. اگر به کتاب خواندن علاقه دارید، خوشبختانه کتاب‌های داستان سطح بندی شده از مبتدی تا پیشرفته در بازار موجود هستند و تقریبا هر کتابی درباره هر موضوعی که دوست داشته باشید می‌توانید پیدا کنید.