آموزشگاه زبان | بهترین آموزشگاه زبان

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس

گات، بهترین مرکز زبان برای برگزاری کلاس های آمادگی در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس از مهم ترین و با اهمیت ترین آزمون هایی است که هر کسی برای کسب نمره قبولی روش های گوناگونی را انتخاب می کند. اما همه ی افراد نمی توانند در آزمون آیلتس نمره قبولی را کسب کنند زیرا در مورد اشتباهات رایج در آزمون آیلتس اطلاعاتی ندارند. در این مقاله شما را با این خطاها آشنا می کنیم تا با رفع کردن این ضعف ها نمره قبولی را کسب نمایید.

نخواندن دقیق دستور العمل پرسش ها:

همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که به دستورالعمل سوالات با دقت بیشتری توجه نمایید. زمانی که نیاز دارید دو پاسخ به یک پرسش دهید و در دستورالعمل نوشته شده که بیشتر از 3 کلمه نباید به سوالات پاسخ دهید حتما بین جواب دوم و اولتان پرانتز قرار دهید با این کار به تصحیح کننده این پیام را می دهید که فقط یکی از این جواب ها را هرکدام که درست باشد را به عنوان جواب صحیح انتخاب نماید.

تلفظ اشتباه کلمات در بخش Speaking:

بر خلاف دیدگاه بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس، لهجه شما به هیچ عنوان باعث کسر در نمره شما نمی شود، اما تلفظ نادرست کلمات تا حد زیادی تاثیر منفی بر روی نمره Speaking شما خواهد گذشت. کلمات را در یک جمله شمرده، به صورت کامل و رعایت استرس کلمات ادا کنید.  آیلتس یک آزمون بین المللی است درنتیجه با طیفی از مردمان با زبان های مختلف سروکارداریم هر کدام با لهجه های مختلفی زبان انگلیسی را صحبت می کنند، یکی با لهجه هندی و یکی با لهجه فارسی.

موضوع Wtiting را به دقت مطالعه کنید:

زمانی که شما موضوع رایتینگ را به طور دقیق درک نمی کنید این می تواند به دلیل استرس و ترس از دست دادن زمان باشد در نتیجه کاملا خارج از موضوع می نویسید، نوشته شما از لحاظ ساختاری و گرامری فوق العاده است و تعداد کلمات زیادی استفاده کرده اید اما چون خارج از موضوع رایتینگ نوشته اید از شما نمره زیادی کسر می شود. پس حتما موضوع Writing را با دقت بخوانید کلمات کلیدی آن را با دقت انتخاب کنید، مشخص کنید که موضوع متن دقیقا شامل چند بخش می باشد و هنگام نوشتن مطمئن شوید به تمام قسمت های موضوع Writing به دقت پاسخ داده اید. پیشنهاد ما به شما متقاضیان آزمون آیلتس این است که قبل از شروع کردن به نوشتن متن، حتما 5 دقیقه راجع به آن فکر کنید و چندین بار موضوع را از روی برگه بخوانید تا به مفهوم دقیقی از آن برسید و سپس قسمت های مختلف Writing را در ذهن خود طبقه بندی کرده و شروع به نوشتن کنید.